טיפים לעובד המתחיל:)

טיפים לעובד המתחיל:)

מקום עבודה חדש מזמן בקרבו לא פעם אתגרים ודילמות חדשים בדרך להצלחה. אנו כאן אתכם עם כמה סודות שיעזרו לכם בדרך להשתלבות חלקה:

שמרו על רוגע ומורל גבוה – תקופת ההסתגלות לעבודה החדשה היא בדרך כלל עמוסה ומלחיצה לעיתים, ולכן הקפידו שלא לעבוד בקצב קיצוני מידי. תנו לעצמכם במהלך השבוע מידי פעם הפוגות וזמני רוגע בהם תטעינו את עצמכם בכוחות מחודשים להמשך. זכרו, לכל אדם ישנם צרכים ייחודיים שאסור לו לוותר עליהם – היו קשובים לעצמכם ודאגו גם בתקופה זו למלא מטענים ומצברים חיוניים להמשך עבודה פוריה ויעילה.

הכירו את השעות הטובות שלכם – לכל אחד מאתנו יש תקופות ושעות בהן אנו טובים יותר או פחות. למדו להכיר את עצמכם גם בתוך עולם התעסוקה התובעני, והתאימו את מסלול העבודה שלכם בהתאם. יש עובדים שיעדיפו בתחילת היום להתעסק בעבודות הדורשות יותר ריכוז ופחות עבודת צוות, ויש כאלו שלהיפך, הקשיבו לקול הפנימי שלכם ועבדו לפי מה שמרגיש לכם הכי נכון להספק עבודה יעיל.

היו נכונים ללמידה חדשה – הגעתם למקום תעסוקה חדש? קחו בחשבון שבכל מקום יש ניואנסים דקים וזהירים שתצטרכו ללמוד לבד, זה נמצא כמעט בכל מקום עבודה ובפרט במקומות עבודות לחרדים, ולכן אחד הדברים החשובים בדרך להצלחה, הוא הנכונות ללמידה של דברים חדשים. שמרו על ראש פתוח בנוגע לטכניקות חדשות בעבודה, וללמידה מגוונות בכל הקשור בעבודה החדשה שלכם.

ניהול זמן נכון ערובה להצלחה – אחד מהדברים המאפיינים את הנושא של קידום התעסוקה במגזר החרדי הוא ריבוי המטלות בחיים האישיים של העובד החרדי, בנוסף למקום עבודתו. זהו אתגר ידוע לא פשוט, אך נסו לתכנן ולנהל את סדר יומכם בקפידה מראש על מנת להיות פרודוקטיביים ויעילים תוך ניצול זמן מקסימלי ומתן סדר עדיפויות מנוהל נכון. אם יקרה (וכנראה יקרה…) שדברים לא הולכים לפי מה שתכננתם? לא פחות חשוב לזרום ולהמשיך הלאה בחיוך ובאווירה טובה וחיובית שתשרו במקום התעסוקה שלכם.

היו עקביים בהחלטותיכם –  פעמים רבות יש שינויים ותרחישים מפתיעים שלא התכוננתם אליהם מראש. במקומות העבודה הן במגזר הכללי וגם במקומות עבודה של עבודות לחרדים, קחו מראש בחשבון שלפעמים תעמדו בפני דילמות לא פשוטת, החלטות חשובות שעליכם לקבל תוך דקות ספורות, ועוד דברים שעלולים לבלבל אתכם. כדי למנוע טעויות ושגיאות חשבו מראש על החלטות מוסריות חשובות שתמיד תיקחו אתכם בכל מצב ובכל שעה. כך תוכלו להוביל מנהיגות ולהתנהל במצוינות ובראש שקט גם במצבי משבר ולחץ ולהוות מודל איכותי לחיקוי בקידום התעסוקה למגזר החרדי.

תמיד נשאר תלמיד – היו ערניים לכל דבר וחומר חדש שתוכלו ללמוד, כדי להשביח את פריון העבודה שלכם במקום עבודתכם החדש. גם לאחר שאתם כבר ותיקים במקום התעסוקה שימו לב לא לנוח על זרי הדפנה, אלא תמיד לחשוב מחוץ לקופסא על עוד השתלמויות ולימודים שישביחו ויקדמו את תפוקת העבודה שלכם במקום התעסוקה. במקומות רבים הנותנים עבודות לחרדים, הלימודים נעשים בהתאמה לצרכי ודרישות המגזר. נצלו זאת, למדו, התעשרו והחכימו.

ודאו שסביבת העבודה נוחה לכם – לעיתים כסא לא נוח, תאורה מעומעמת, או דלת חורקת יכולים לקחת את הריכוז שלכם ולפגוע בתפוקת העבודה שלכם. אם במהלך העבודה אתם מרגישים מוסחים לעיתים מידי קרובות, בדקו מהו הדבר שמפריע לכם במקום התעסוקה החדש שלכם, ודאגו לתקן זאת. לא מצאתם משהו ממשי וההפרעה נמשכת? אל תשללו הפרעת ריכוז או ליקוי למידה בדרגה כזו או אחרת וגשו להיבדק. אנשים רבים המובילים את קידום התעסוקה במגזר החרדי מדווחים על אנשים שיצאו ללימודים מקצועיים או לשוק התעסוקה לראשונה, והופתעו לגלות שיש להם לקות קלה כזו או אחרת. אל תטאטו דברים מתחת לשטיח, תוכלו להגיע לאיכות חיים גבוהה יותר בעזרת פתרונות קלים וזמינים.

אין כמו בבית, אבל… – זכרו שמקום התעסוקה שלכם הוא לא הבית… חשוב לשמור על אוירה הולמת רצינית ומכבדת, אך עובד שמרשה לעצמו להרגיש יותר מידי בנוח במקום התעסוקה שלו, ממש כמו בבית, קרוב להניח שיקרא לסדר בהקדם, ואתם לא רוצים להיות שם.

לסיכום, היו מה שאתם עם כל המעלות והייחודיות שיש רק לכם, תוך שמירה מתמדת על הדברים אותם עליכם לשפר, עשו והצליחו בעז”ה!

כתוב תגובה

מעסיק?

עובדים מצוינים מחכים לך